Тарас Шевченко – поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, художник (живописець, гравер), який залишив велику образотворчу спадщину - понад тисячу творів. Геній Шевченка надзвичайно широкий, багатогранний.

Шевченко перший в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбили почуття й думки трудящих мас, їх віковічні визвольні прагнення.

У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі. У його творах змальований новий позитивний герой – борець проти самодержавно-поміщицького ладу, борець за щастя народу.

Творчість великого народного поета внесла в нашу літературу незнане багатство тем і жанрів, прилучила її до кращих досягнень світової літератури.

І. Франко писав:«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим».

Український народ шанує пам'ять свого видатного сина. З 1918 року вшанування пам'яті великого Кобзаря 9 березня стало в нашій країні щорічним і всенародним.
Відкрито пам'ятники поетові у Києві, Каневі, Харкові та інших містах; могилу великого Тараса оголошено заповідником, ім'я Шевченка присвоєно Київському університету, театру опери та балету; масовими тиражами видаються його твори, відкрито Державний музей Т. Г. Шевченка, його ім'я присвоєно навчальним закладам і науковим уста­новам, вулицям, бульварам, площам, пароплавам.

Починаючи з 1962 року, щорічно присуджуються Державні премії України імені Т.Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва.
Твори Тараса Шевченка видаються масовими тиражами, перекладаються багатьма мовами.
За рішенням ЮНЕСКО, ювілеї поета відзначаються майже в усіх державах світу.
/Files/images/121.jpg Національний музей Тараса Шевченка
Шевченківська енциклопедія /Files/images/122.gif
/Files/images/120.jpgШевченківський національний заповідник
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України/Files/images/119.gif
Вишитий "Кобзар" м. Рівне В Україні представлений
унікальний вишитий
Кобзар Тараса ШевченкаКiлькiсть переглядiв: 47