Художня література , присвячена подіям Другої Світової війни.


Олександр Петрович Довженко. Лише називаємо це iм'я - i вiдразу уявляємо струнку, вродливу, зовнi та внутрiшньо, талановиту людину, письменника i кiносценариста, автора безсмертних кiноповiстей "Земля", "Повiсть полум'яних лiт", а "Зачарованою Десною" зачитувались i дивувались, як захоплююче можна згадувати своє дитинство, родину, звеличувати людину працi, так майстерно, з невичерпною любов'ю описувати рiднi мiсця: село, береги Десни, природу рiдного краю.

"22 червня над кордоном" Сергій Наумов

Твори Сергія Наумова присвячені розвідникам, які добували відомості в тилах вермахту, і подвигам прикордонників.

"Волоколамское шосе" Олександр Бек

Роман «Волоколамське шосе» є найбільш відомим і значним твором письменника-фронтовика Олександра Бека. Цією повістю зачитувалися в тилу, вона була в польових сумках бійців на фронті. Про книгу у Франції писали як про шедевр, в Італії - як про найвидатнішого в світовій літературі твору про війну, а у Фінляндії її вивчали у Військовій академії.

"Що було - те було. 308 бойових вильотів" Василь Решетніков


Ця книга написана активним учасником Другої Світової війни війни і післявоєнного будівництва, Героєм Радянського Союзу, заслуженим військовим льотчиком, генерал-полковником Василем Васильовичем Решетніковим. У суворі роки Другої Світової війни Василь Васильович здійснив 308 бойових вильотів, у 1943 році йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

"Нормандія - Неман" Франсуа де Жоффр

Франсуа де Жоффр - один з французьких льотчиків, які воювали на фронті в складі добровільного авіаційного полку "Нормандія - Неман" з травня 1944 до дня капітуляції фашистської Німеччини. У своїй книзі Франсуа де Жоффр освітлює шлях полку "Нормандія - Неман" від його сформування до повернення у Францію.

"Увага - чудо-міна!" Овідій Горчаков

У лютому 1963 року Овідій Горчаков в нарисі на сторінках газети "Известия" вперше розповів про таємничі вибухи в захопленому ворогом Харкові, про чудо-міні, про славу мінно-підривній операції Другої Світової війни.

"ВІРНІСТЬ ВІТЧИЗНІ" Іван Кожедуб

У цій книзі тричі Герой Радянського Союзу Іван Микитович Кожедуб розповідає про своє дитинство, про те, як за путівкою комсомолу став льотчиком. У роки Другої Світової війни він, бойовий льотчик, бився за визволення нашої Батьківщини, закінчив війну в небі Берліна. Він розповідає про героїчні будні, про подвиги однополчан, про дружбу у фронтовій родині.

"В прицілі свастика" Ігор Каберов

В основі книги - найбільш значні події фронтового життя Героя Радянського Союзу І.А.Каберова та його бойових друзів - льотчиків. Правдиво і яскраво розповідає автор про повітряні бої на підступах до Ленінграда в роки Другої Світової війни.

"Берлін, травень 1945" Олена Ржевська

В оповіданні «Берлін, травень 1945» йдеться ться про штурм Берліна, про мужність і самовідданості воїнів у боях за оволодіння імперською канцелярією - останнім притулком фашистських ватажків.


"Повість про справжню людину" Б.Н.Полевой

Повість розповідає про льотчика Олексія Мересьєва, який був збитий у бою, важко поранений, але силою волі повернувся до лав діючих льотчиків.


"Земля, до запитання" Євгеній Воробйов

Роман присвячений розвідникові, полковнику Льву Юхимовичу Маневичу (Етьєн), якому в 1966 р. було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У 1936 році Етьєн жив в Італії під ім'ям австрійського комерсанта Конрада Кертнер. Він добував секретні відомості про військову промисловості гітлерівської Німеччини. Після арешту під час слідства, потім у в'язниці і концтаборах розвідник до кінця залишається мужнім.

"Гарячий сніг" Ю.Бондарєв

До книги відомого письменника Юрія Бондарєва увійшов роман "Гарячий сніг", присвячений героїчним сторінкам Другої Світової війни.

"Василій Тьоркін", "Тьоркін на тому світі" Олександр Твардовський

Поема `Василь Тьоркін`- одна з вершин творчості А.Т.Твардовского, давно вже увійшла в класичний ряд світової літератури. З дня публікації в 1942 року Тьоркін став улюбленим народним героєм, а рядки Твардовського облетілі увесь світ.

Майор "Вихор" Юліан Семенов

В основу сюжету покладені історичні факти та події героїчної операції, проведеної військовими розвідниками для порятунку Кракова від знищення його фашистами в 1944 році.

Кiлькiсть переглядiв: 38