Стан діяльності з міжнародного співробітництва у 2023/2024 навчальному році

Навчальний візит до Фінляндії з обміну досвідом в рамках участі в проєкті "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті"

З 26 по 29 жовтня 2023 року Дяченко Л.Є., заступник директора з навчально-виховної роботи брала участь у навчальному візиті до Фінляндії з обміну досвідом із медіаграмотності.

Відвідали місцеву школу Гійденківі (1-9 класи), де добробут сприяє доброму навчанню - на довірі, підтримці, повазі, відкритості, без перешкод, із розумінням. А ще, в цьому освітньому середовищі надзвичайно чудові вчителі та діти, а медіаграмотність наскрізно крокує через всі навчальні предмети.

Загальноосвітня школа Вуонітти. Заклад освіти налічує 56 класів (1-9 класи), спеціалізація - мистецтво та медіа. Є інтеграційні класи в яких навчаються учні, що прибули до закладу з інших країн. Для дітей складається окремий навчальний план і перший рік навчання йде як адаптаційний період та опанування фінської мови. На перервах діти виходять на вулицю на прогулянку. Тут чудова рослиннність, велетні-сосни та чисте повітря…. Потім ми вирушили до Фінського товариства медіаосвіти (молодіжна організація, яка підтримує цифрове благополуччя населення, інклюзивність, відкритість та сприйняття нових ідей, мультиграмотність. Зустрілися з представниками організації майбутнього - SITRA, яка працює над підвищенням конкурентоспроможності Фінляндії та добробуту фінів.

В Національному аудіовізуальному інституті (KAVI) обговорили розвиток галузі медіаосвіти та медіаграмотності у Фінляндії; реалізацію та координацію нових проєктів, програм розвитку, навчальних принципів інклюзивної медіаграмотності, європейський контекст медіаграмотності, роль бібліотек у просуванні медіаграмотності та цифрової компетентності дорослих, зміцнення широкої соціальної стійкості, безпеку в інтернеті.

Finnish National Agency for Edukacion. Відбулися цікаві зустрічі, де обговорювалися теми дня: «Технології та медіа», «Цифрові компетентності». HS Lasten uutiset (українські дитячі новини). Далі зосередили увагу на Лапландський медіахаб - провідний дослідницький центр, що концентр ує увагу на навчанні медіа та цифрових технологій.

Управління освіти Фінляндії підготувало словник у співпраці з компанією Fun Academy (словник видано фінською, шведською, англійською та українською мовами). Словник цифрових термінів для дітей - це зібрання слів, зображень та їхніх тлумачень. Метою створення такого збірника є підтримка розвитку цифрових навичок дітлахів. Дякуємо щиро IREX in Ukraine, організатору такого масштабного візиту,Міністерство освіти і науки України, команді проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», всім колегам, які мали можливість чотири дні вивчати досвід усіх організацій Фінляндії з розвитку медіаграмотності та цифрових технологій. Готуємося впроваджувати потужний масив інформації та практик в Україні.

/Files/385697257_1734698520304447_9016666400634594431_n.jpg