Ці книги про Харків ви зможете прочитати в нашій бібліотеці.

Історія міста Харкова ХХ століття. – Х. : Фоліо; Золоті сторінки,2004. – 686 с.

Колективна наукова монографія, яка підготовлена з нагоди 350-річчя м. Харкова, знайомить читача з історією одного з найбільших міст України. В центрі уваги авторів – політичне, економічне та культурне життя у ХХ столітті. Узагальнююча праця базується на попередніх наукових розробках та нових архівних матеріалах.

Для науковців, студентів, учнів та викладачів, усіх, хто цікавиться історією Харкова та України.

Харків. Архітектура, пам`ятники. Фотоальбом/ Фото Б.О. Мінделя та ін.; Авт. тексту А.О. Горшков, В.Т. Семенов, О.О. Тіц.- К.: Мистецтво,1986.- 207 с., іл.

Близько 200 фотографій видання розповідають про архітектуру і скульптурні пам`ятники Харкова. Своєрідними символами міста стали велична будівля Держпрому, памятник Т. Г. Шевченку, архітектурні ансамблі площі Рози Люксембург, Сумської вулиці. Сьогоднішній Харків уже не можна уявити без метрополітену, багатоповерхових кварталів нових житлових масивів, багатьох цікавих сучасних споруд. Про це й розповідається

Описи Харківського намісництвакінця XVIII ст./ АН УРСР, Археогр. коміс., Ін-т історії України [та ін.]; [упоряд.: В. О. Пірко, О. І. Гуржій ; редкол.: П. С. Сохань (відп. ред.) та ін.]. – Київ: Наук. думка,1991. – 220, [2] с., [24] арк. планів : іл. – (Описово-статистичні джерела).

До видання увійшли оригінальні рукописні та друковані пам'ятки, у яких подано характеристику території Слобідської України, її адміністративно-політичного устрою, наводиться кількісний склад та соціально-етнічна структура населення, описуються його побут та культура на кінець XVIIIст.

Для істориків, етнографів, економістів, архітекторів, викладачів та студентів вузів, усіх, хто цікавиться історичним минулим нашої країн

Харків – моя мала Батьківщина: Навчальний посібник з народознавства / Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди / За ред. І.Ф.Прокопенка. – Ч.: ОВС, 2003. – 544 с.

Посібник присвячений історії та сучасності міста Харкова. У книзі характеризуються особливості природного середовища, історія, населення, економіка, культура, освіта, наука; висвітлюється роль Харкова і Слобожанщини в національному відродженні України, подаються відомості про видатних діячів Харківщини.

Рідне місто : Харкову 350: [Нарис з історії рідного краю: Для учнів 4-го кл. / [Л.С. Сорока, М.В. Андрєєв, Г.А. Мінаєва, О.В. Хорошковатий]. - Х. : Торнадо, 2004. - 48 с. : іл.

Книга містить коротку інформацію про минуле та сучасне Харкова.